Menu

Ölçü Nasıl Alınır?

Cteks Kılıf Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

CTEKS üretimi dahilinde olan usturmaçalar: 

Cteks usturmaça kılıflarından yüksek verim alabilmeniz için usturmaçanızla uyumlu ebattaki kılıfı tercih etmelisiniz.

Cteks Firması, usturmaça kılıflarını, kolay tahrip olmaması ve görünümünün estetik olması amacını güderek en çok kullanılan markalara uygun olarak üretmektedir. Firmanın ürettiği kılıflara uyumluluk gösteren markalar Poliform, Hercules, Plastino ve Majoni’dir. Markalı ürünlerde usturmaça markasının bulunduğu yerde ürünün kod numarası yazılı haldedir. Siparişlerinizi, sitemizdeki marka adı altında yer alan bu kod numarasına göre ölçü listesinden belirleyerek verebilirsiniz.

CTEKS Üretimi dışında olan markalar ve isimsiz usturmaçalar:

 Usturmaçanızın üzerinde bir marka veya kod yazılı değilse usturmaçanın ebatlarını ölçerek usturmaçanıza en uygun kılıfı sipariş edebilirsiniz. İki tür ölçüm şekli vardır. İlk adım olarak usturmaçanın çevresini (mezura veya ip yardımı ile) ölçmeniz gerekmektedir. Bulduğunuz uzunluğu 3,14 rakamına böldüğünüzde usturmaçanızın çapını elde edeceksiniz. İkinci adımda usturmaçanızın boyunu ölçmeniz gerekmektedir. Usturmaçanın boyunu) ölçerken bağlantı uçlarını da dâhil ediniz.

Sitemizde yer alan ölçü listelerindeki ilk ölçü usturmaçanın çapını, ikincisi ise boyunu belirtmektedir. Listelerdeki (sosis ve balon) ürün ölçüleriyle karşılaştırarak kod ve markasını bulunuz. Bu sizin usturmaça ölçünüzdür. (Eğer çap ölçüsünde uyumsuzluk söz konusu ise bunun sebebi ürünün sönük veya fazla şişkin olmasıdır.) Belirlemiş olduğunuz bu ölçü ile siparişinizi rahatlıkla verebilirsiniz.

Not: Usturmaça kılıfınızı takmadan önce usturmaçanızı hafifçe söndürüp, kılıfı taktıktan sonra şişirmek size kolaylık sağlayacaktır.